Niemal równo miesiąc od zakończenia praktyk przez pierwszą grupę uczniów PCKZiU 10 mechatroników rozpoczęło swoją mobilność w ramach projektu Erasmus+ w Bradze. 


Uczniowie po 3 tygodniach praktyk w Polsce i takim samym okresie bardzo intensywnych przygotowań do wyjazdu od razu po przylocie i krótkim odpoczynku rozpoczęli pracę. Poznali swoje miejsce pracy, opiekunów w pracy a także pracowników BragaMob, którzy byli odpowiedzialni za logistykę w czasie ich mobilności.

 

Praktyki w firmach zajmujących się precyzyjną elektroniką i mechatroniką (także samochodową) bardzo przypadły uczniom do gustu. – Często były to mniejsze firmy i nasi uczniowie mieli okazję do pracy bezpośrednio z właścicielami.  Były też okazją do bliższego poznania się, rozmów na liczne tematy niekoniecznie związane z pracą. To pokazuje, że żaden wyjazd wakacyjny nie daje tylu szans na poznanie innych ludzi i kultur jak właśnie Erasmus+ – ocenia przebieg mobilności koordynator projektu i opiekun uczniów Mirosław Michalewski.

Podczas mobilności nie samą pracą żyją nasi uczniowie. Wycieczki po Bradze i okolicach, Guimaraes i Viana do Castelo zostały sprawnie zorganizowane przez naszego partnera BragaMob. Choć pogoda nie sprzyjała kąpieli to odważni się znaleźli. Szczegóły na filmie poniżej.

Coś dla ducha i coś dla ciała. Wizyta w Bradze bez franchesiny to nie wizyta. Niektórym uczniom tak zasmakowało, że zjedli ją nie raz, i nie dwa. 

Kolejnym portugalskim przysmakiem jest bifana – z polecenia naszego przewodnika Leandro na degustację wybraliśmy małą restaurację w Porto. Warto było.

14 października to Dzień Edukacji Narodowej w kilku krajach europejskich. W tym dniu uczestniczyliśmy w organizowanym przez BragaMob Erasmus Day, którego gośćmi byli m. in. Prezydent Bragi oraz były Dyrektor sektora Młodzież w portugalskiej Agencji Narodowej programu Erasmus+. Koordynator naszego projektu wspólnie z uczniami i nauczycielami z Portugalii dzielił się doświadczeniem i rezultatami naszą szkołę realizowanych projektów Erasmus+. 

Zapraszmy do naszego fanpage’a projektowego, gdzie zamieśsiliśmy obszerną galerię zdjęć z tej mobilności. 

 

 

Pasek dostępności