Pandemia pokrzyżowała nam plany związane z realizacją projektu wiosną ale grupa uczniów, którzy nie zdołali odbyć praktyk wiosną zdecydowała się na mobilności w czasie wakacji. 8 uczniów przez 2 tygodnie zdobywało doświadczenia zawodowe pracując w szwedzkich firmach pod koniec sierpnia.


8 uczniów (3 mechatroników oraz 5 automatyków) od 23 sierpnia do 3 września przebywało w Malmo i dzięki współpracy z firmą EU Mobility Sverige mogło podnosić swoje kompetencje zawodowe w tym nadmorskim mieście. Opiekunem grupy była p. Ewa Orzechowska-Sowa. – Długie dni pozwoliły nam na poznawanie uroków miasta i okolicy a piękna pogoda – na pspędzanie czasu na plaży i kąpiel w Bałtyku – podsumowuje opiekunka. 

Po pracy nasi uczniowie mieli okazję do odwiedzenia nadmorskiego miasteczka Ystad, do którego wieczorową porą przypłynęli promem w czasie podróży do Szwecji. – Ze względu na późną porę dotarcia do Szwecji i dalszy transfer do Malmo niewiele byliśmy w stanie zobaczyć.  Jednak wizyta w ciągu dnia pokazała nam piękno tego urokliwego miejsca. Ystad to nie tylko port – oceniają nasi automatycy i mechatronicy. Niewątpliwą atrakcją była także wycieczka do… Danii. – Malmo i Kopenhaga połączone są mostem nad Sundem, podroż pociągiem trwa 30 min. a połączenia są bardzo dogodne. Żal było nie skorzystać! – dodaje opiekunka uczniów. Niezapomniane wrażenia pozostawił także Park Narodowy Söderåsen oraz rejs po kanałach Malmo.

– Firma, z którą współpracujemy działa od niedawna, jednak jakość ich pracy (programu kulturowego i merytorycznego) pozwala nam myśleć o długofalowej współpracy. Już podczas czerwcowej wizyty przygotowawczej miałem okazję przekonać się, że wybór tego partnera był bardzo dobrym pomysłem. Uczniowie także wysoko ocenili pracę EU Mobility Sverige – podsumowuje działania projektowe w Szwecji koordynator Mirosław Michalewski.

Obszerna galeria zdjęć z mobilności dostępna jest na naszym fanpage’u Facebookowym.

 

 

 

Pasek dostępności