Na terenie województwa śląskiego ruszyła akcja pn. „Bezpieczne Ferie 2024”, która będzie trwała do 26 lutego 2024 r. Koordynatorem akcji jest Państwowy Powiatowy Inspektor w Wodzisławiu Śląskim.

Celem akcji jest stworzenie bezpiecznych warunków wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie województwa śląskiego poprzez prowadzenie działalności informacyjno-edukacyjnej w zakresie bezpiecznych zachowań zdrowotnych.

Na potrzeby akcji „Bezpieczne Ferie 2024” została uruchomiona całodobowa interwencyjna linia telefoniczna: 32 20 77 077.

Podczas ferii zimowych policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmują działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Mundurowi skupiają się na kontroli autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek. Na stronie policji można znaleźć wykaz (otwiera się w nowym oknie) punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

W powiecie wodzisławskim miejsce kontroli wyznaczono w Wodzisławiu Śląskim, ul. Rybnicka 40 (parking przy stacji kontroli pojazdów KREG). Informacje pod numerami 47 855 52 91 oraz 47 855 52 55.

Pasek dostępności