Braga to chyba najczęściej wymieniane miasto w ostatnich miesiącach przez uczniów naszej szkoły. To już 3 raz (od sierpnia) gdy nasi uczniowie wyjechali do Bragi aby realizować praktyki w ramach programu Erasmus+. Tym razem 6 mechaników i 5 analityczek przez 2 tygodnie pracowało w dobrze znanych poprzednim uczestnikom projektu firmach, które zapewniły naszym uczniom wysokiej jakości miejsca stażu.


Podroż do Porto rozpoczęła się od niemałych emocji związanych z odwołaniem lotu z Krakowa do Frankfurtu (na 8 godzin przed odlotem) i przesunięciami w kolejnych połączeniach lotniczych do Porto. Szczęśliwie obsługa Lufhansy na lotnisku w Krakowie spisała się na medal i cała grupa mogła podróżować do miejsca docelowego bez stresu. 

Po wieczornym zwiedzaniu Ribeiry i Vila Nova de Gaia, spacerze po moście Ponte Luis I i urokliwymi, wąskimi uliczkami w okolicach Katedry Se i Palacio da Bolsa uczniowie zmęczeni podróżą i emocjami związanymi z odwołaniem lotu udali się do hotelu w Porto. A rano – do Bragi. 

Jeszcze tego samego dnia czekała ich wycieczka z przewodnikiem z BragaMob – Leandro do 2 sanktuariów: Dom Jesus i Sameiro oraz spacer po centrum Bragi. Następnego dnia udali się do swoich zakładów, w których przez kolejne 2 tyg. zdobywali doświadczenia zawodowe. 

Jak zwykle BragaMob zapewniła naszym uczniom moc atrakcji. Poza wizytą w miejscu, gdzie narodziła się Portugalia (Guimaraes) nasi uczniowie udali się do… Porto. Tym razem w ciągu dnia mieli okazję m. in. podziwiać to co widzieli wcześniwej wieczorem. A także wiele innych miejsc, które wieczorem były niedostępne. Wzięli udział również w rejsie po Duoro oglądając 6 mostów górujących nad tą rzeką oraz panoramę miasta z innej perspektywy. 

Jak każda grupa również i ta „zapragnęła” skosztowania franchesinhy i bifany. Czy smakowało?

2 tygodnie minęły szybko a po powrocie nasi mechanicy i analityczki kontynuowali swoje praktyki w Polsce. 

Zapraszamy na naszego Facebook’a gdzie zamieściliśmy obszerną galerię zdjęć z tej mobilności.

 

 

Pasek dostępności