IMG_20180926_084107 

Od poniedziałku 24 września 2018 r. biblioteka szkolna uczestniczy w akcji kultywującej wolność czytania. To „Tydzień Zakazanych Książek”, inicjatywa organizowana w Polsce po raz piąty, ale wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie w 1982 po raz pierwszy Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy (American Library Association) zareagowało na próby cenzurowania i ograniczenia dostępu do niektórych książek w szkołach, księgarniach i bibliotekach.

IMG_20180926_100130

Jak co roku, w ramach tejże akcji, organizowane są w naszej szkole lekcje biblioteczne mówiące o znaczeniu wolności słowa i  zachęcające do sięgania po zakazane tytuły. Dodatkowo można korzystać z wystawy zorganizowanej w bibliotece oraz zapoznać się z listą zakazanych pozycji i informacjami na ich temat.IMG_20180926_090238

 „Tydzień Zakazanych Książek” obchodzony jest na całym świecie.  Jesteśmy zatem częścią ważnego przedsięwzięcia łączącego naszą szkolną społeczność z czytelnikami różnych krajów i kultur, z ludźmi, którzy chcą samodzielnie decydować o własnych wyborach lekturowych.

Pasek dostępności