DSC_0729

Chłodnictwo i klimatyzacja to dziedzina, która nieustannie się rozwija, szuka nowych rozwiązań, jej eksperci wdrażają nowe pomysły i patenty technologiczne. Pomysły w tej branży wydają się nie mieć końca, wynika to z wielu czynników: od potrzeb klientów począwszy na zmianach klimatycznych kończąc. Nowych rozwiązań dla uczniów tego kierunku szuka również PCKZiU…

„Lodówa” i jej formuła.

logo konkursu _Lodówa_

I Regionalny Konkurs „Lodówa” zorganizowany został przez Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim pod patronatem Zakładu Chłodnictwa i Klimatyzacji Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Celem Konkursu jest propagowanie wiedzy związanej z chłodnictwem i klimatyzacją, popularyzacja problematyki bezpiecznych zachowań podczas wykonywania zadań zawodowych, nawiązywanie i pogłębianie współpracy pomiędzy szkołami a pracodawcami. Zakres tematyczny obejmował zagadnienia związane z chłodnictwem i klimatyzacją oraz przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania zadań zawodowych.

Eksperckie wsparcie konkursu.

DSC_0764

Warto nadmienić, że towarzyszyli wydarzeniu zacni goście, eksperci tej dziedziny, którzy ze wszech miar wspierali ten pomysł na propagowania wiedzy i bezpieczeństwa w zawodzie:

Pan dr inż. Piotr Kopeć reprezentujący Politechnikę Krakowską im. Tadeusza Kościuszki, Zakład Chłodnictwa i Klimatyzacji

Dyrektor Centralnego Ośrodka Chłodnictwa COCH w Krakowie Pan Bogdan Szczepański, a także Pani Dorota Niedojadło i Pan Leszek Bednar

Przedstawiciel firmy Prevac – dr inż. Pan Adam Salamon

Kierownik Działu Produkcji firmy Pol-Eko Pan Dawid Gajda

Przedstawiciel Firmy Sunex – Pan Zdzisława Hajduczek

 

Wiedza z głowy, nie z lodówki. Uczestnicy konkursu.

DSC_0768

W rywalizacji wzięło udział 6 szkół regionu, m.in. Z Chorzowa, Pszczyny, Cieszyna, Jastrzębia-Zdroju, Rybnika i Wodzisławia Śląskiego.

DSC_0793

Podium konkursu należało do drużyn Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim oraz drużyny Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku. Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników!

DSC_0802

DSC_0817

Pracodawcy branży chłodniczo-klimatyzacyjnej byli sponsorami atrakcyjnych nagród w konkursie.

Konkurs z pewnością będzie miał charakter cykliczny i niejedną odsłonę w przyszłości, niemniej jednak jego udany początek, ogromny zapał uczestników i wsparcie gości dobrze wróżą temu projektowi, za który nieco przewrotnie gorąco trzymamy kciuki!

Pasek dostępności