Islandia_15

Na to pytanie z pewnością odpowiedzą nam nauczyciele PCKZiU: Pan Mirosław Michalewski i Pan Marcin Gulis, którzy od niespełna tygodnia przebywają na Islandii. Dzięki realizacji projektu w ramach programu Erasmus mogą uczyć się od swoich islandzkich kolegów ze średniej szkoły zawodowej Fjölbrautaskóli Suðurlands w Selfoss.

Islandia_6

Job shadowing jest elementem programu Erasmus, który umożliwia nauczycielom rozwój kompetencji i nabywanie nowych doświadczeń poprzez towarzyszenie w pracy kolegom z innych europejskich szkół. Pan Michalewski uczestniczy w lekcjach przedmiotów informatycznych, a także wychowania fizycznego, obserwuje treningi piłki ręcznej, m.in. te prowadzone przez trenera austriackiej kadry narodowej Patrekura Jóhannessona, wielokrotnego reprezentanta Islandii. Z kolei lekcje informatyki dostarczyły wiedzy jak skutecznie i atrakcyjnie z perspektywy ucznia wykorzystać umiejętności informatyczne na innych przedmiotach i w codziennych czynnościach.

Islandia_12

Pan Marcin Gulis korzysta z doświadczeń nauczycieli języka angielskiego, którzy wykorzystują zarówno współczesną prozę, jak i film do dyskusji w języku angielskim na tematy, które są bliskie bądź interesują islandzką młodzież. Na jednej z lekcji uczestniczył również w drama class, w czasie którego młodzież improwizowała swoje wystąpienia, nieustannie dbając o walor artystyczno-komunikacyjny przedsięwzięcia.

Islandia_11

W poszukiwaniu inspiracji i zbieraniu empirii nie przeszkadzają im ani egipskie ciemności, które panują do późnych godzin rannych, ani niskie temperatury i silne wiatry, od których zdążyliśmy już odwyknąć, nie utrudniają pracy również islandzkie elfy, w których istnienie wierzy ponad połowa mieszkańców wyspy.

Islandia_14 — kopia

Zachęcamy do śledzenia fotorelacji naszych nauczycieli na FB PCKZiU i projektu.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”62″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″] 

Layout 1

Pasek dostępności