DSC_0259

6 listopada 2017 r. uczniowie klasy kształcącej się w zawodzie technik górnictwa podziemnego, wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego w Wodzisławiu Śląskim. Przywitani zostali przez Pana dyrektora OSRG w Wodzisławiu śląskim Jana Sytego, który przedstawił szczegółowo uczniom strukturę organizacyjną ratownictwa górniczego na terenie Polski . Następnym punktem naszej wizyty było również szczegółowe przeszkolenie uczniów przez instruktora w zakresie budowy i prawidłowej obsługi różnych aparatów ucieczkowych.

DSC_0084

Uczniowie wzięli również udział wraz z ratownikami górniczymi oraz pod czujnym okiem lekarza w akcji ratowniczej w symulowanym wypadku zbiorowym z udziałem manekinów. Bezcenne rady lekarza pozwoliły uczniom najbardziej poszkodowaną ofiarę opatrzyć i zabezpieczyć na noszach, a następnie przetransportować do sztolni. Najbardziej zaangażowani uczniowie otrzymali drobne upominki. Kolejna atrakcja, jaka czekała na uczniów to specjalnie przygotowane stanowiska grup ratowniczych w sztolni i pokaz pracy zastępów ratowniczych w warunkach bojowych. Wisienką na torcie była możliwość zapoznania się uczniów z wyposażeniem specjalnego autobusu bojowego.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”56″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Pasek dostępności