U wrót Facebook'a5 uczniów klasy III MH1 zdobywało doświadczenia zawodowe podczas 2-tygodniowych praktyk w irlandzkim Sligo. A to wszystko dzięki realizacji projektu Erasmus+ Praktyka w Europie – atutem na Śląsku.

Już następnego dnia po przylocie odbyło się spotkanie uczestników z pracownikami firmy YIT, która jak partner w projekcie pomaga w jego sprawnej realizacji. Uczniowie otrzymali garść przydatnych informacji na temat miasta, pracodawców a także rodzin i programu praktyk. Odbyli także krótką wycieczkę po Sligo poznając jego historię, najważniejsze miejsca i zabytki oraz możliwości spędzenia czasu wolnego.

Przez 2 tygodnie mechatronicy wykonywali prace związane z zawodem, w którym się kształcą. Do najważniejszych zadań należały m. in.: obsługa obrabiarek CNC, montaż napędów w urządzeniach produkowanych przez firmy, w których odbywali praktykę, serwis maszyn i urządzeń, montaż urządzeń wg dostarczonych schematów.

– Wizyty w zakładach pracy i rozmowy z opiekunami uczniów dały nam bardzo pozytywną informację na temat ich umiejętności zawodowych ale także językowych. Wszyscy otrzymali bardzo wysokie oceny końcowe – podsumowuje koordynator projektu a jednocześnie opiekun Mirosław Michalewski.

Pogoda niestety nie rozpieszczała a sztorm szalejący na Zieloną Wyspą uniemożliwił zwiedzania najbliższych, pięknych okolic Sligo jednak udało się zobaczyć Galway oraz Dublin.

Praktyki w Sligo dobiegły końca. W marcu swoje doświadczenia (także w Irlandii) zdobywać będzie 4 kolejnych mechatroników, 4 automatyków oraz 2 elektryków. A po świętach wielkanocnych po doświadczenia zawodowe do Portugalii udadzą się analityczki oraz mechanicy.

Pełna Galeria zdjęć znajduje się na naszym fanpage’u Facebook’owym.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+ – Akcja 1 – Współpraca szkół w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe Akcja 1 – Mobilność edukacyjna. Wyjazdy uczniów i kadry edukacyjnej.

[ngg src=”galleries” ids=”73″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Pasek dostępności