DSC_0141

Projekt „Nie truj sąsiada!” cieszy się niesłabnąca popularnością w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

6 grudnia, po porannej obserwacji wskaźników smogu, z entuzjazmem i wiedzą, młodzież naszej szkoły przystąpiła do szkolnego konkursu o smogu. Sześć dwuosobowych drużyn, wyłonionych w wyniku wcześniejszych eliminacji, konkurowało w posiadanej wiedzy na temat smogu i konsekwencji zdrowotno-społecznych jego obecności w powietrzu.

DSC_0125

W jury konkursu zasiedli nasi goście, przedstawiciele Straży Miejskiej: młodszy inspektor Wojciech Szymiczek i młodszy sierżant Monika Dasiewicz. Na zakończenie konkursu podsumowali oni rywalizację drużyn oraz zaznajomili uczniów z zadaniami Straży Miejskiej w kontekście wejścia od 1 września 2017 uchwały antysmogowej.

DSC_0126

Dzięki zaangażowaniu, znajomości tematu i rywalizacji konkurs wygrała drużyna reprezentująca klasę I MH1, drugie miejsce zajęła reprezentacja uczniów klasy I MH2 a trzecie uczniowie klasy II MH. Mechatronicy-ekolodzy chciałoby się rzec😉

DSC_0133

Konkurs przygotowały i przeprowadziły Panie: Anna Hołomek i Małgorzata Pompa.

Pasek dostępności