DSC_0525

W dniach 2 i 3 grudnia w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zorganizowano dni otwarte, adresowane do wszystkich mieszkańców regionu, którzy mogli zapoznać się z zapleczem technicznym, dydaktycznym i edukacyjnym naszej szkoły.

DSC_0555

Odwiedzający mogli przejść się górniczą sztolnią i zmierzyć się z atmosferą panującą w kopalnianych chodnikach. Zainteresowani pracą w kopalni, dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli PCKZiU poznali maszyny i urządzenia wydobywające węgiel, usłyszeli o górniczych technologiach i nowych możliwościach ułatwiających pracę górnikom.

DSC_0387

Nie zapomnieliśmy o najmłodszych mieszkańcach regionu, którzy skorzystali z zaplecza bazy dydaktycznej. Mieli oni okazję spróbować swoich sił w sterowaniu robotami, obsłudze urządzeń mechatronicznych, konkursach wymagających sprawności fizycznej i kreatywności. A że dysponujemy drukarkami 3D, zaproponowaliśmy naszym odwiedzającym możliwość wykonania projektu a następnie druku swojego imienia. Niezapomnianym wrażeniem, utrwalanym na fotografiach, była piątka przybita ze Szturmowcem z Gwiezdnych Wojen. Z kolei wszyscy Ci, którzy chcąc uniknąć zbędnych kilogramów, o które tak łatwo przy wigilijnym stole, mogli skorzystać z porad dietetyka zaproszonego do naszej szkoły. Słuchaczki szkoły policealnej w zawodzie technik usług kosmetycznych zadbały o komfort i kolorowe twarze milusińskich, zaś przechadzający się korytarzami święty Mikołaj, rozdawał prezenty i ciepłe życzenia świąteczne.

DSC_0326

W tych dniach odwiedziło nas ponad 900 mieszkańców regionu, którzy niejednokrotnie dawali wyraz swojej aprobaty i wsparcia dla zmian zachodzących w naszej szkole, za co serdecznie im dziękujemy! Cieszymy się, że zechcieliście Państwo tak licznie odwiedzić nas w ten grudniowy weekend i mamy nadzieję, że skorzystacie z tej okazji ponownie.

DSC_0565

Dziękujemy również za pomoc w organizacji imprezy naszym partnerom lokalnym i licznym sponsorom!

Pełną galerię zdjęć zobaczyć można w mediach społecznościowych (Facebook)

Pasek dostępności