2

8 listopada 2017 uczennice klasy IIIA – kształcące się w zawodzie technik analityk: Patrycja Dziwoki, Karolina Gajda, Natalie Kostkova, Karolina Latuszewska i Patrycja Sosna pod opieką nauczycielek: Anny Hołomek, Barbary Paruzel i Katarzyny Mrowiec odwiedziły przedszkole w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 4 w Wodzisławiu Śl. Wizyta była związana z realizacją programu „Nie truj sąsiada”.

Celem spotkania z przedszkolakami było zapoznanie najmłodszych z problemem czystości powietrza naszego regionu i mechanizmem powstawania SMOGU, a także poważnym skutkami zdrowotnymi dla oddychających.

Wizyta rozpoczęła się od rozmowy na temat smogu, gdzie dzieci chętnie dzieliły się swoimi wiadomościami, spostrzeżeniami i działaniami.

1

Następnie uczennice odegrały przedstawienie pt. „KRÓLEWNA ŚMIESZKA I EKOLUDKI” (został wykorzystany scenariusz, który zamieszczony był w czasopiśmie „Eko świat nr 11, listopad 2002.)

3

Później rozpoczęły się warsztaty pt. Czym możemy palić a czym nie.

Przedszkolaki dokonywały segregacji różnych materiałów pod kątem możliwości spalania w paleniskach domowych. Te „dobre” układały pod makietą pieca centralnego ogrzewania zaś te „złe” przy koszu.

4

5

Formą wizualizacji zanieczyszczonego i czystego powietrza były zajęcia z zabarwieniem masy żelującej. Doświadczenie również wykonywały uczennice klasy IIIA.

6

Na koniec wszyscy uczestnicy za duże zaangażowanie otrzymali EKOLUDKI, które są efektem pracy naszych uczniów i powstały w ramach zajęć praktycznych na drukarkach 3D.

8

 

Opracowała Barbara Paruzel

Pasek dostępności