image1 (1400x1050)

Uczniowie Technikum nr 1 im. Piastów Śląskich, które wchodzi w skład Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim sukcesem zakończyli udział w konkursie Młody Lider Innowacji Województwa Śląskiego 2017.

Pasjonaci innowacyjności: Bartłomiej Brzenczek i Daniel Gorzolnik, uczniowie klasy drugiej kształcący się w zawodzie technik mechatronik wystartowali w kategorii: pomysł techniczny i zaprezentowali projekt: Trójkolorowa drukarka 3D. Komisja konkursowa składającą się z pracowników naukowych Politechniki Śląskiej i Uniwersytetu Śląskiego oraz przedstawicieli przemysłu oceniła młodych, debiutujących w konkursie mechatroników bardzo wysoko, przyznając im 3.miejsce.

Promotorem projektu był nauczyciel PCKZiU pan Artur Hausman.  Warto podkreślić, że celem konkursu jest rozbudzanie wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, jak również wśród nauczycieli, zainteresowania problematyką wynalazczą i racjonalizatorską oraz zainspirowanie do podejmowania innowacyjnych działań projektowych w tym właśnie zakresie. W tym miejscu należy dodać, że PCKZiU w Wodzisławiu Śląskim to placówka posiadająca w swoich murach Inkubator 3D, w którym drukuje się i tworzy kolejne drukarki.

 

 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”35″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Pasek dostępności