Historia to świadek dziejów, źródło prawdy, życia, pamięci, mistrzyni życia, piastunka przeszłości i zwiastunka przyszłości.

Tytus Liwiusz

20161122_100521 (1024x576)

W związku ze świętowaniem trzeciej rocznicy nadania imienia Piastów Śląskich Technikum Nr 1 i Zasadniczej Szkole Zawodowej Nr 3 klasa III MT i IIII A/H przygotowały cykl lekcji upamiętniających królów z dynastii Piastów. Spotkaliśmy się z Mieszkiem, Bolesław Chrobry udzielił nam wywiadu, Kazimierz Odnowiciel opowiedział o trudach rządzenia a Bolesław Krzywousty wjechał konno do klasy!

Klasa III A/H okazała się być klasą niemal oskarową. Przygotowane przez nich scenki rodzajowe z królem w roli głównej zasługują na uznanie i ogromne brawa.

Uczniowie klasy III MT przygotowali również ciekawe prezentacje dotyczące dynastii, które służyły im do przeprowadzenia lekcji. Sami o niej mówią tak:
Uważam, że lekcje historii są ciekawsze kiedy możemy wykazać się swoją kreatywnością. Przyswoiliśmy wiedzę na temat pierwszych władców i królów Polski poprzez swoją pracę i zaangażowanie. Myślę, że każdy uczeń klasy 3 MT wie jak wyglądał i czym zasłużył się w historii Polski kolejny przedstawiciel Piastów.

Marcin Grabiec – uczeń klasy III MT

Opublikowany przez PCKZiU Wodzisław Śl na 1 grudzień 2016

Pasek dostępności