IMG-20180424-WA0005

Każde miejsce leży tam, gdzie jest, od czasu, kiedy pierwszy raz tam trafiło. To się nazywa geografia.

Terry Pratchett

Świadomość geograficzna młodego człowieka jest niejednokrotnie podstawą do budowania jego wiedzy o świecie, uwarunkowaniach politycznych, społecznych czy komunikacyjnych, relacjach gospodarczych. Na przestrzeni ostatnich kilku lat staliśmy się zdecydowanie odważniejsi w odkrywaniu świata, w mierzeniu się z różnorodnymi kulturami, w uczeniu się języków obcych. Ta ciekawość i odwaga rodzą się właśnie na lekcjach geografii.

IMG_5103

Komitet Nauk Geograficznych PAN ustalił dzień 23 kwietnia datą ogólnopolskich obchodów Dnia Geografa, co współgra ze światowym Dniem Ziemi obchodzonym 22 kwietnia. Z okazji tego święta nauczycielki geografii w naszej szkole: pani Barbara Paruzel i pani Anna Hołomek, przy ogromnym i entuzjastycznym zaangażowaniu uczniów, podjęły się szeregu działań promujących geografię, wiedzę o świecie i ciekawostki dotyczące przedmiotu.

IMG_5107

W bibliotece szkolnej zorganizowana została wystawa książek podróżniczych i geograficznych, która stanowiła inspirację, dla odwiedzjących to miejsce, do sięgnięcia po pozycje czytelnicze: mądre, ciekawe, dokumentarne, oddające nieznane, trudne informacje o otaczającym nas świecie.

IMG-20180424-WA0009

Uczniowie wraz z nauczycielkami przygotowali gazetkę szkolną pod hasłem „Znani geografowie”, która cieszy oko i bogaci wiedzę uczniów i nauczycieli.

IMG-20180424-WA0001

Wreszcie odbyła się lekcja terenowa, która posłużyła do pracy z mapą, odświeżenia wiedzy o najciekawszych miejscach naszej małej ojczyzny, promocji kształcenia ogólnego, a w szczególności geograficznego jako praktycznego narzędzia poznania świata.

IMG_5112

Zatem korzystajmy z wiedzy geografów i poznawajmy świat!

Pasek dostępności