Kultura nie jedno ma imię…i wymiar: kultura języka, osobista, fizyczna, materialna, duchowa, wysoka, popularna i wiele, wiele innych. Otaczamy się nią w każdej z dziedzin naszego życia, a przede wszystkim jesteśmy jej uczestnikami, odbiorcami i twórcami. Dlatego nie mogliśmy odmówić sobie przyjemności aby poruszyć te zagadnienia podczas siódmych Rozmów o sprawach ważnych. Ponieważ niemożliwym jest aby w trakcie jednego spotkania poruszyć tak wiele kwestii dlatego skupiliśmy się na kilku z nich:

  • O kulturze audio w filmie i obrazie- Ireneusz Skupień- doktorant w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, absolwent kulturoznawstwa UJ.
  • Hello Kitty- czyli kim jestem w świecie popkultury- Aleksandra Bienias- nauczycielka języka polskiego i wiedzy o kulturze w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim.
  • O kulturze fizycznej i nie tylko- Sebastian Tylki- właściciel klubu fitness.

Bardzo dziękujemy prelegentom za przyjęcie zaproszenia na Rozmowy. Słuchać o pasji drugiego człowieka z pierwszej ręki to najcenniejsza nauka dla młodzieży. Naszych kolegów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu wodzisławskiego zapraszamy za rok. Było nam miło Was gościć- jak zawsze!

Pasek dostępności