DSC_0479-crop

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szeregu przedsięwzięć promujących bycie kreatywnym i innowacyjnym. Klasa mechaniczna wybrała się na wycieczkę szkoleniowo – dydaktyczną do firmy RAFAMET w Kuźni Raciborskiej.

DSC_0472
Uczniowie poznali park maszynowy do produkcji specjalnych obrabiarek do kolejowych zestawów kołowych. Prześledzili również proces technologiczny produkcji urządzeń, począwszy od obróbki odlewów korpusów maszyn, montażu elementów maszynowych, hydraulicznych i sterowniczych, wykonywaniu prób przed odbiorem, a skończywszy na demontażu gotowych elementów i przygotowywaniu do wysyłki.

DSC_0481-crop
Dzięki wycieczce uczniowie mieli okazję zobaczyć i poznać specyficzne maszyny produkcyjne tj. tokarki poziome i pionowe, frezarki, wytaczarki oraz specjalistyczne obrabiarki do kolejnictwa i przemysłu okrętowego. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik chłodnictwa i klimatyzacji mieli okazję zapoznać się z firmą Galmet Sp. z o.o. Sp.K. z Głubczyc. Uczestniczyli w szkoleniu na temat pomp ciepła. Poznali budowę, zasady działania, rodzaje pomp ciepła oraz metody podłączeń, a także szeroki zakres możliwości wynikający z stosowania tego rodzaju urządzeń. Następnie zapoznali się ze strukturą i działalnością firmy.

DSC_0482