DSC_0473

Ekologia naszej małej ojczyzny, mieszczącej się w granicach Powiatu Wodzisławskiego, wymaga naszej troski, zaangażowania i wiedzy. Mają tego świadomość coraz to młodsze pokolenia, co jest powodem do dumy i radości. Od dwudziestu już lat Powiat Wodzisławski stwarza okazję, by mogły one zmierzyć się z wiedzą, doświadczeniem, umiejętnościami, które pomóc maja troszczyć się o to, co codzienne, niewidoczne, niedoceniane, bo powszechne.

DSC_0458

Tegoroczne hasło przewodnie konkursu „Drzewa w walce ze smogiem”, sygnalizowało problem ekologiczny, z którym borykamy się już od dłuższego czasu, a który w sposób istotny wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie, kondycję psychofizyczną.

DSC_0467

Pan Starosta Powiatu Wodzisławskiego wręczył nagrody zwycięzcom tej edycji konkursu, pogratulował im wiedzy, dojrzałości, odpowiedzialności, za to co najpiękniejsze a tak bezbronne: naturę i przyrodę. Zaś wszystkie szkoły biorące w nim udział zostały obdarowane sadzonkami drzew, które wzrastając będą przyczyniać się do poprawy jakości powietrza w naszym regionie.

DSC_0522

Pani Anna Hołomek – szkolny koordynator akcji „Nie truj sąsiada” podsumowała działania związane z kampanią antysmogową realizowaną przez naszą szkołę, zwieńczoną ogromnym sukcesem, którym było zwycięstwo w Konkursie organizowanym przez Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego „Nie truj sąsiada”.

DSC_0523

Ogromnym zaszczytem dla PCKZiU było posadzenie 20 pięknych drzew w pobliżu szkolnego obiektu sportowego, które upamiętniają dwadzieścia lat Powiatu Wodzisławskiego. Jesteśmy zaszczyceni, że przedstawiciele Powiatu właśnie na terenie naszej szkoły tak ekologicznie, tak odkrywczo i wreszcie tak zielono zechcieli uczcić to zacne święto naszej małej ojczyzny.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”68″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]