IMG_3301 (1400x933)

23 maja w Czechach odbył się międzynarodowy konkurs elektroniczny MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ OBORŮ ELEKTRO „STYKAČ OVÁ KOMBINACE“. W konkursie wystartowali uczniowie szkół czeskich, słowackich i polskich.
Nasza reprezentacja, uczniów klasy trzeciej Technikum Nr 1 im. Piastów Ślaskich, w składzie: Michał Wawrzyczek i Dawid Pieczka, reprezentowała umiejętności i wiedzę zdobytą w szkole. Uczeń Michał Wawrzyczek, w finałowej klasyfikacji, zajął III miejsce. Warto dodać, że impreza miała na względzie porównanie kompetencji, wiedzy i zdolności manualnych uczniów, oraz wymianę doświadczeń w dziedzinie nauczania elektroniki między szkołami, bioracymi udział w międzynarodowym konkursie.
Takie przedsięwzięcia stanowią inspirację zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Służą przeprowadzaniu coraz to bardziej pomysłowych lekcji i jednocześnie wyzwalają kreatywność ucznia, która połączona z jego wiedzą i umiejętnościami, prowadzi go na podium.

scan dyplomu-page-001 (1400x908)

Zawód elektryka, poszerzony o umiejętności elektroniczne, jest dziś niezwykle pożądany na rynku pracy. Pracodawcy cenią zarówno umiejętności, zaangażowanie, jak i pomysłowość i innowacyjność, które pozwalaja rozwijać się nie tylko pracownikowi ale również firmie, którą prezentuje. Tego też uczymy naszych uczniów, a o tym, że robimy to bardzo dobrze, świadczą ich osiągnięcia!

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”40″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]