DSC_0312

Dzisiaj społeczność szkolna pożegnała uczniów klas programowo najwyższych Technikum Nr 1 im. Piastów Śląskich i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Towarzyszyło nam wzruszenie, poczucie nieuchronności zmiany i rozstania a i łzy nie była ani skrywane, ani wstydliwe.

DSC_0321

Odchodzą od nas ludzie wyjątkowi, utalentowani, z różnorodnymi pasjami i zainteresowaniami, świetni w swoim zawodzie, olimpijczycy i sportowcy. Zabierają ze sobą wiedzę, doświadczenie, wspólne wspomnienia, plany i marzenia, które zdążyli wypracować w czasie nauki w PCKZiU.

DSC_0360

Atmosferę uroczystości tworzyli również goście, którzy nas odwiedzili: Członek Zarządu Powiatu Wodzisławskiego Pan Leszek Bizoń, Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia Wydziału Górnictwa i Geologii dr inż. Sergiusz Boron, przedstawiciele lokalnych pracodawców i rodzice naszych absolwentów.

DSC_0320

Serdecznie dziękujemy wszystkim jakkolwiek zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Stworzyliście przestrzeń i atmosferę, w której zasadny był płacz i śmiech, w której poruszono najdelikatniejsze struny emocji i po raz kolejny rozbudzono ambicje. A to wszystko pachniało bzem…

Absolwentom i przyszłym maturzystom życzymy wszystkiego co najlepsze, połamania piór!