Od 19 do 25 marca grupa projektowa programu  Erasmus+  „Learning BEAUTY“ z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Wodzisławia Śląskiego uczestniczyła w kolejnej mobilności. Tym razem organizatorem spotkania była Střední průmyslová škola z Karviny.

Uczestnicy spotkania drukowali i budowali  kolejne drukarki 3D. Ponadto aktywnie uczestniczyli w warsztatach dotyczących projektowania, budowania i programowania pojazdów z klocków Lego. Warsztaty prowadzone były w oparciu o innowacyjne programy, którym głównym celem było wzbudzanie kreatywności wśród uczestników.  Wszystkie działania  sprzyjały rozwijaniu sprawności manualnej, myślenia przestrzennego, jak również organizacji czasu i miejsca pracy.

Oprócz spotkań roboczych  w szkole uczniowie wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do starej huty żelaza w Ostrawie-Vitkowicach. Obszar Górniczy Vitkovice to wyjątkowy zabytek architektury industrialnej. Na terenie niezwykłego kompleksu dawnej huty, znajduje się Centrum Nauki i Techniki. Ta wizyta pozwoliła uczestnikom projektu na przeprowadzanie wielu doświadczeń i eksperymentów naukowych.

Grupa Erasmusa wzięła także udział w różnych aktywnościach sportowych, gdzie godnie reprezentowała naszą „małą ojczyznę“ zarówno w wioślarstwie, siatkówce, jak i mini golfie.

W tym miejscu warto dodać, że projekt „Learning BEAUTY“ już po sześciu miesiącach realizacji został zauważony jak innowacyjne przedsięwzięcie i przykład dobrej praktyki.  Podczas konferencji organizowanej przez Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach dyrektor PCKZiU pani Danuta Mielańczyk oraz koordynator całego projektu projeku pani Ewelina Limanowska przedstawiły prezentację „Learning BEAUTY” innowacyjne podejście do kształcenia zawodowego.