W kwietniu kolejna grupa uczniów PCKZiU wzięła udział w projekcie Erasmus+, którego głównym działaniem były praktyki w zagranicznych firmach. Automatycy, elektrycy i chłodnicy przez 2 tygodnie zdobywali doświadczenie zawodowe w Chorwacji. 

Do Splitu udała się 9-osobowa grupa uczniów naszej szkoły. Elektrycy pracowali firmie zajmującej się montażem oświetlenia ulicznego, automatycy przygotowywali urządzenia automatyki domowej i przemysłowej a chłodnicy serwisowali urządzenia klimatyzacyjne i wykonywali prace przygotowawcze do ich montażu.

Poza pracą nasi uczniowie mieli przygotowany bogaty program kulturowy. Odwiedzili Zadar, Szybenik, wodospady Krka.  Oczywiście poznali także Split i jego najważniejszy zabytek – Pałac Djoklecjana  oraz skorzystali z doskonałej pogody i wykąpali się w Adriatyku. Dużą atrakcją była wycieczka do Bośni i możliwość wizyty w Mostarze, zobaczenia skoczków ze słynnego mostu a także kąpiel przy wodospadach Kravica. 

Pracodawcy bardzo wysoko ocenili kompetencje zawodowe naszych uczniów przyznając im ocenę celujące –  podsumowuje koordynator projektu Mirosław Michalewski. 

Obszerna galeria zdjęć z tego wyjazdu znajduje się na fanpage’u projektu: facebook.com/ErasmusWodzislaw

Była to już ostatnia z tegorocznych mobilności uczniów PCKZiU.  Szkoła posiada akredytację w sektorze  VET i do 2027 r. będzie realizowała projekty praktyk zagranicznych. – W ostatnich dniach otrzymaliśmy wyniki tegorocznego naboru i informację o wysokości środków jakie otrzymamy na nasze działania w nadchodzącym roku szkolnym – dodaje koordynator.

Wszystkie działania zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pasek dostępności