I Ogólnopolski Konkurs „Lodówa” rozstrzygnięty… mrożącym sukcesem PCKZiU! Konkurencja była spora, bo wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Tym bardziej się cieszymy, że po pełnej zmagań rywalizacji na podium stanęli nasi uczniowie: I miejsce Sebastian Szymiczek i Łukasz Szewczyk, II miejsce Patrycjusz Pawliczek i Jakub Lechowicz, III miejsce Rafał Duda i Dawid Gamoń. Na kolejnych pozycjach uplasowali się: IV miejsce Kacper Krawczyk i Paweł Pławecki z Zespołu Szkół nr 1 w Bochni, V miejsce Kamil Wierzbicki i Grzegorz Siudakiewicz z Zespołu Szkół nr 18 we Wrocławiu. Zwycięski duet w nagrodę otrzymał kurs f-gazowy ufundowany przez Centralny Ośrodek Chłodnictwa w Krakowie. Laureatom drugiego miejsca firma Sunex S.A. przyznała nagrody pieniężne w formie bonów po 1000 zł, a do zawodników trzeciego miejsca trafiły głośniki ufundowane przez Instal-Went. Dzięki sponsorowi Hurtowni Chłodniczej ColdMaster Witold Morys nagrodzone zostały też szkoły najlepszych uczestników konkursu: I miejsce – klimatyzator naścienny Sinclair, II miejsce – zestaw narzędzi Value, III miejsce – zestaw manometrów Value. Poza punktowanymi konkurencjami przyznano także bony po 500 zł ufundowane przez Wydział Mechaniczny Politechniki Krakowskiej – dla najmłodszego finalisty, szesnastoletniego Kacpra Krawczyka z Bochni i finalisty z najmniejszej miejscowości – Grzegorza Siudakiewicza ze Źródła (woj. dolnośląskie).  

I Ogólnopolski Konkurs „Lodówa” został zorganizowany przez PCKZiU w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z Zakładem Chłodnictwa i Klimatyzacji Politechniki Krakowskiej. Wydarzenie honorowym patronatem objął Starosta Powiatu Wodzisławskiego pan Leszek Bizoń. Gościliśmy także panią Kornelię Newy Członkinię Zarządu resortowo odpowiedzialną za powiatową oświatę oraz dr. inż. Wawrzyńca Panfila z Wydziału MechanicznegoTechnologicznego Politechniki Śląskiej. W poprzednich latach konkurs miał charakter regionalny, jednak w związku z rosnącym zainteresowaniem od tego roku przyjęliśmy formułę ogólnopolską. W zawodach wzięło udział 38 uczniów z 8 szkół – uczestnicy przyjechali z Pszczyny, Cieszyna, Pawłowic, Bochni, Zabrza, Wrocławia i Rybnika. Dziękujemy za dobre towarzystwo i koleżeńską rywalizację! Spotkanie było też okazją do wysłuchania ciekawych wykładów. Jan Kuchmacz z Politechniki Krakowskiej mówił o człowieku w zmieniającym się świecie temperatur, a Łukasz Jurasz z Centralnego Ośrodka Chłodnictwa w Krakowie przedstawił działania, jakie podejmuje ten ośrodek badawczy oraz omówił wyzwania i możliwości chłodnictwa XXI wieku. 

Dziękujemy naszym partnerom z branży chłodnictwa i klimatyzacji za wsparcie w zorganizowaniu wydarzenia, a szczególnie sponsorom nagród: ColdMaster Witold Morys, Sunex S.A., Instal-Went, Kliwent Sp. z o.o. sp. k., Azis Mining Service Sp. z o.o., Area Cooling Solutions, Eko-Okna S.A., KlimaPoint, Sanhua International Europe Calle José Celestino Mutis, firma Alaska. Paszczyński Rafał, Baranowski Przemysław, Psota Jarosław Spółka Cywilna, Pierkarnia i Sklepy Hurt – Detal Mariusz Fojcik – poczęstunek dla gości i uczestników.

Pasek dostępności