14 czerwca w auli szkolnej odbyła się konferencja podsumowująca realizację dwuletniego projektu Erasmus+ w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe. Głównym założeniem projektu była realizacja 2-tygodniowych praktyk w firmach szwedzkich i portugalskich.


Uroczystość swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: Członkini Zarządu Powiatu Wodzisławskiego – Kornelią Newy, Naczelnik Wydziału Oświaty – Katarzyna Zollner-Solowska, Prezes Zarządu PWiK w Wodzisławiu Śląskim – Marek Chrószcz, reprezentantka firmy AZIS Minning Service Sp. z o.o.- Kinga Fros, Przewodnicząca Rady Rodziców – Barbara Surma. W konferencji uczestniczył również przedstawiciel jednego z partnerów w projekcie – Leandro Borges z firmy BragaMob. Wszystkich gości powitała p. Wicedyrektor Ewelina Limanowska.

IMG 2405

Konferencję rozpoczęła się od wystąpienia p. Kornelii Newy. Po niej głos zabrał koordynator projektu – Mirosław Michalewski, który podsumował działania projektowe, które zrealizowaliśmy w ciągu blisko 2 lat. 

IMG 2397

Jednym z punktów było wręczenie certyfikatów Europass Mobilność. Uczestnicy tegorocznych mobilności dokumenty te otrzymali z rąk p. Kornelii Newy oraz Leandro Borgesa. 

IMG 1525

Specjalnymi gośćmi byli również: Barbara Mazur (z Zespołu Szkół Techniczno-Licealnych z Kluczborka) oraz Antonis Lavantsiotis (z firmy organizującej praktyki w Paralia Katerini w Grecji). Specjalnymi, gdyż… łączyli się online z Grecji. Przedstawili oni swoje doświadczenia z realizacji projektów zagranicznych praktyk zawodowych. 

IMG 2389

Po zakończeniu konferencji Leandro Borges miał okazję zapoznać się z pracowniami kształcenia Zawodowego funkcjonującymi w naszej szkole oraz na terenie CKZ a także sztolnię – tu w rolę w przewodnika – ze znakomitym efektem – wcielił się p. Jerzy Dychała.

IMG 2406

Projekt „Nowe doświadczenia – morze możliwości” współfinansowano ze środków Unii Europejskiej i był już 3 projektem praktyk realizowanym w naszej szkole. Od 2016 r. Swoje doświadczenia zawodowe w zagraniczych firmach dzięki pozyskaniu ponad 400 tyś. €  zdobyło 172 uczniów. 

IMG 2412

Dodać należy, że szkoła nasza uzyskała w 2021 r. Akredytację w sektorze  Kształcenie i szkolenia zawodowe i do 2027 r. ma zagwarantowane środki na realizację projektów praktyk zagranicznych w ramach programu Erasmus+. Rekrutacja na przyszłoroczne mobilności dla uczniów obecnych klas III technikum 5-letniego rusza już po wakacjach.

konferencja s

Pasek dostępności