Grupa mieszkańców ziemi wodzisławskiej, już od ponad dziesięciu lat, aby oddać hołd Ofiarom Marszu Śmierci z Oświęcimia do Wodzisławia, przemierza corocznie ową tragiczną trasę, odwiedzając miejsca pamięci z nią związane. W zeszłym roku pożegnano aktywnych członków radlińskiego „Sokoła” – inicjatora tego przedsięwzięcia,  Jana Stolarza i uczestnika Marszu Pamięci oraz twórcę regulaminu odznaki turystycznej „Szlakiem ewakuacji więźniów KL Auschwitz” – Jerzego Gawliczka.

26 marca osoby związane z „Marszem Pamięci” z Oświęcimia do Wodzisławia Śląskiego i grupa kolarzy z „Sokoła” Radlin udała się na pieszy rajd po ziemi wodzisławskiej w celu przypomnienia postaci Jana Stolarza oraz Jerzego Gawliczka. Owemu wydarzeniu przypisano charakter cykliczny. 

Pomysłodawcy rajdu poprosili uczennicę naszej szkoły –  Martę  Olszewską (3MH4), aby  uświetniła owo wydarzenie, odczytując autorskie utwory poetyckie, oddające hołd Janowi Stolarzowi. Marta doskonale sprostała tym wymaganiom, za co pomysłodawcy owej akcji podziękowali Jej na łamach lokalnych czasopism. Gratulujemy Marcie polotu twórczego i dziękujemy, że godnie reprezentowała naszą szkołę.

https://www.nowiny.pl/188666-aby-pamiec-o-nich-nie-zginela-pierwszy-memorial-im-jana-stolarza-i-jerzego-gawliczka-za-nami-zdjecia.html

Pasek dostępności