Paulo Coelho stwierdził, że „Nikt nie może stracić z oczu tego, czego pragnie. Nawet kiedy przychodzą chwile, gdy zdaje się, że cały świat i inni są silniejsi. Sekret tkwi w tym, by się nie poddać”. Owe słowa kryją w sobie głębokie znaczenia, które odnieść możemy do naszego współczesnego życia.  

Rzeczywistość, w której już  od ponad roku żyjemy, zweryfikowała priorytety każdego z nas. Wszyscy wiemy jednak, że to, co nieprzychylne, co złe, kiedyś się skończy…

Dzisiaj, ze względu na specyficzne okoliczności, nie mogę się z Wami spotkać w szkole. Każdemu z Was pragnę jednak serdecznie podziękować. Mam nadzieję, że w Waszej pamięci pozostaną piękne wspomnienia wspólnie spędzonych lat. Dokładaliśmy wszelkich starań, by dobrze przygotować Was nie tylko do matury i egzaminów zawodowych, ale także do dorosłego, odpowiedzialnego życia. Wy natomiast dawaliście nam swój młodzieńczy zapał, entuzjazm oraz obdarzyliście szacunkiem i zaufaniem. Mam nadzieję, że z uśmiechem i wzruszeniem będziecie wspominać czas spędzony w murach naszej szkoły.

Kochani! Idźcie przez całe życie z takim samym zapałem i entuzjazmem, jaki czujecie w sercach, mimo niezbyt sprzyjających nam aktualnie czasów. Nieustannie podsycajcie młodzieńczą ciekawość świata, którą tak łatwo zatracić w  codziennym, dorosłym życiu. Nie rezygnujcie z marzeń i planów! Pamiętajcie, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia, a sekret tkwi w tym, żeby nigdy się nie poddać!

 Dyrektor szkoły

Danuta Mielańczyk

Pasek dostępności