Czas pandemii nie przeszkadza w twórczości naszym szkolnym adeptom pisarstwa, dowodem czego są kolejne ich sukcesy w konkursach literackich.  

W VIII Ogólnopolskim Konkursie Prozatorskim im. Fiodora Dostojewskiego Dla Młodzieży, zorganizowanym przez Wydawnictwo św. Macieja Apostoła w Lublińcu, nasza uczennica – Julia Draga (2A4) otrzymała wyróżnienie. Nagrodą główną była publikacja tekstu laureata w monografii pokonkursowej. Zgodnie z regulaminem konkursu dwie z ośmiu otrzymanych przez autora publikacji zobowiązany jest przekazać do szkolnej biblioteki. Wszystkich zainteresowanym talentem Julii zapraszamy, by po powrocie do szkoły, zapoznać się z nagrodzonym tekstem laureatki.

W XIX Powiatowym Przeglądzie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży nasz szkolny team, składający się z ucznia klasy pierwszej i uczennic z klas drugich zdeklasował utalentowaną konkurencję. W kategorii poezja uczennica klasy 2A5, Julianna Lazar, otrzymała wyróżnienie, zaś w kategorii proza – Marta Olszewska (2 MH4) zdobyła I miejsce, a uczeń klasy 1A/S – Maciej Hudek – III miejsce.  Opiekunem merytorycznym uczniów była polonistka Izabela Łuc.

Uczniom gratulujemy, życząc polotu do dalszej twórczości, motywacji do działania oraz kolejnych sukcesów.

Pasek dostępności