To tytuł nowego projektu, który realizowany będzie w naszej szkole od maja tego roku. Jego tematyka obejmuje mechatronikę i robotykę a partnerami w projekcie są szkoły z Lannion we Francji oraz Benedita w Portugalii. 

nao

Projekt sterowany jest do uczniów tegorocznych klas pierwszych zarówno po gimnazjum jak i po szkole podstawowej. Zakłada on 2 mobilności do szkół partnerskich po 10 uczniów w każdej, podczas których realizować będziemy działania związane z programowaniem i wykorzystaniem robota NAO (którego nasza szkoła pozyskała w ubiegłym roku szkolnym w ramach projektu Erasmus+  pn. RoboIP) w edukacji i sterowaniu inteligentnym domem. W tym zakresie będziemy współrpacować ze szkołą francuską, która ma duże doświadczenie w tym zakresie. Uczniowie klas trzecich mechatronicznych z pewnością pamiętają zajęcia prowadzone przez Michel’a i Gerald’a w grudniu 2017 r. właśnie z zakresu obsługi robota NAO. Tym razem także rekrutacja na tę mobilność będzie prowadzona wśród uczniów klas mechatronicznych, elektrycznych i automatycznych.  

Mobilność w Portugalii będzie się skupiać na podstawowych kompetencjach w zakresie programowania i robotyki, dlatego też będzie ofertą dla uczniów kształcących się w pozostałych zawodach w technikum (analityk, chłodnik, mechanik, górnik). 

Projekt rozpocznie się 1 maja i potrwa 12 miesięcy. 

Projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości 134 018 zł z programu PO WER Ponadnarodowa Mobilność Uczniów a jego autorem i koordynatorem jest Mirosław Michalewski.

Pasek dostępności