IMG_01009 analityków i 6 elektryków W ramach projektu Erasmus + zdobywało cenne doświadczenie zawodowe w Bradze. Był to już 5 wyjazd uczniów naszej szkoły do tego trzeciego pod względem wielkości miasta w Portugalii.

IMG_9497
Wyjazd do Bragi rozpoczął się od… zwiedzania Lizbony i Porto. –  Siatka połączeń lotniczych i ceny biletów stworzyły nam okazję, z której nie mogliśmy nie skorzystać. Przez dwa dni zobaczyliśmy najważniejsze miejsca w stolicy i Porto – wyjaśnia koordynator projektu Miroslaw Michalewski.Wystarczy wspomnieć , że w tym czasie przeszliśmy po obu miastach ok. 35 km – dodaje opiekun grupy. 

IMG_2998

W Bradze uczniowie odbyli spotkania z pracownikami BragaMOB, pracodawcami oraz opiekunami w firmach. Analitycy pracowali w laboratoriach A2 i LabMinho, w których praktyki odbywały się w poprzednich latach. Dodatkowym miejscem była firma zajmująca się analizą produktów spożywczych a konkretnie mięsa. Do zadań elektryków należał  przede wszystkim montaż instalacji elektrycznych. 

IMG_9467

Poza pracą BragaMob zorganizowała dla naszych uczniów program kulturowy. Odwiedziliśmy centrum Bragi, sanktuaria Bom Jesus i Sameiro. Dodatkowym atutem była wycieczka do pobliskiego Guimaraes –  miejsca gdzie narodziła się Portugalia, pierwszej stolicy kraju. Niestety rzęsisty deszcz uprzykrzył nam zwiedzanie. Dużo lepszą pogodę mieliśmy podczas wizyty w Viana do Castelo –  piękny widok z sanktuarium Pena, spacer urokliwymi uliczkami, tradycyjna francesinha i kąpiel w oceanie, która do najprzyjemniejszych nie należała ze względu na silny wiatr to główne atrakcje tego dnia. 

IMG_9631

Przyszłym roku szkolnym na praktyki do Bragi znów pojadą uczniowie kształcących się w zawodzie technik analityk oraz technik mechanik.

Zapraszamy do obszernej Galerii zdjęć z tego wyjazdu na fanpage’u projektu.

Projekt „Praktyka w Europie – atutem na Śląsku” realizowany jest w ramach programu Erasmus+ w sektorze Kształcenie i szkolenie zawodowe Akcja 1 – Mobilność uczniów i kadry kształcenia zawodowego.

IMG_9631

IMG_9933

Pasek dostępności