1

Chłodnictwo i klimatyzacja to dziedzina, która nieustannie się rozwija, szuka nowych rozwiązań, a eksperci wdrażają innowacyjne patenty technologiczne.

DSC_1135

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim jako szkoła kształcąca przyszłych fachowców w tej branży zorganizowała II Regionalny Konkurs „Lodówa”, którego celem jest propagowanie wiedzy związanej z chłodnictwem i klimatyzacją, popularyzacja problematyki bezpiecznych zachowań podczas wykonywania zadań zawodowych, nawiązywanie i pogłębianie współpracy pomiędzy szkołami a pracodawcami. Uroczystego otwarcia Konkursu dokonała dyrektor szkoły pani Danuta Mielańczyk, natomiast Konkurs podsumowała, podkreślając jego szczególny charakter oraz doskonałą współpracę z uczelnią i pracodawcami, pani Kornelia Newy, członkini Zarządu Powiatu Wodzisławskiego odpowiedzialna za oświatę. Zakres tematyczny Konkurs obejmował zagadnienia związane z chłodnictwem i klimatyzacją oraz przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania zadań zawodowych. Patronat merytoryczny nad Konkursem objął Zakład Chłodnictwa i Klimatyzacji Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.

 

Warto nadmienić, że  wydarzeniu towarzyszyli zacni goście, eksperci w tej dziedziny, którzy wspierają pomysł propagowania wiedzy i bezpieczeństwa w zawodzie:

pracownik naukowy Zakładu Chłodnictwa i Klimatyzacji Politechniki Krakowskiej pan Jan Kuchmacz, Dyrektor Centralnego Ośrodka Chłodnictwa COCH w Krakowie, pan Bogdan Szczepański, a także pani Dorota Niedojadło i pan Leszek Bednarczyk – kierownicy w Centralnym Ośrodku Chłodnictwa w Krakowie, pan Dawid Gajda – Kierownik Działu Produkcji firmy Pol-Eko.

DSC_1125

W rywalizacji wzięło udział 6 szkół z województwa śląskiego z Chorzowa, Cieszyna, Jastrzębia-Zdroju, Pszczyny, Pawłowic i Wodzisławia Śląskiego. Podium konkursu należało do drużyn Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim. Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników!

DSC_1157 (1)

DSC_1156

DSC_1141

 

Pasek dostępności