Międzynarodowa konferencja „Druk 3D i jego zastosowanie w medycynie i edukacji” odbyła się 31 stycznia w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim. Nasza szkoła była organizatorem .

DSC00388

Otwarcia konferencji dokonała pani Kornelia Newy – Członek Zarządu, natomiast całość prowadziła oraz wykład inaugurujący, który dotyczył druku 3D,  wygłosiła pani Danuta Mielańczyk – dyrektor PCKZiU. Uczestnicy konferencji wysłuchali cyklu prelekcji dotyczących druku 3D, należy dodać, że wśród prelegentów znaleźli się pracownicy naukowi oraz specjaliści z zakresu druku 3D w medycynie i edukacji z Hiszpanii EXOVITE i Instituto de Biomecánica, ze Słowenii Šolski center Velenje  oraz z Polski Instytutu Techniki Górniczej KOMAG.  Tematyka wykładów związana była z drukiem 3D i jego zastosowaniem w opiece zdrowotnej, wydrukami 3D implantów i pomocy chirurgicznych oraz modeli ludzkich organów,  drukiem 3D w edukacji. Uczestnicy spotkania zapoznali się również z platformą e-learningową, na której w ramach projektu 3DSPEC został stworzony kurs druku 3D – specjalista w dziedzinie druku 3D. Drugą częścią spotkania stanowiły warsztaty na temat wykorzystania druku 3D. Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele dyrekcji oraz osób zarządzających: Polskiej Grupy Górniczej, Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim  Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju,  Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śląskim, Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim, Powiatowego Urzędu Pracy w Wodzisławiu Śląskim, firmy PREVAC, firmy SMART SOLUTIONS,  Střední průmyslovej školy z Karviny.

Przedsięwzięcie to związane było z realizacją innowacyjnego projektu 3DSPEC, który realizowany jest w ramach programu Erasmus+.

DSC00366

DSC00490

DSC00488

DSC00483

DSC00402

DSC00400

 

DSC00365

 

DSC00364

Pasek dostępności