W  rozmowach udział wzięli: pani Katarzyna Zöllner-Solowska – Naczelnik Wydziału Oświaty, panią Marzena Korzonek – prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu, mł. asp. pan Patryk Błasik – profilaktyk KPP w Wodzisławiu Śląskim oraz uczniowie i nauczyciele ze szkół ponadgimnzjalnych.

20181210_121843

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane wspólnie z mediatorem Polskiego Centrum Mediacji panem dr Patrykiem Kujanem.  Tym razem rozmawiano o dialogu i komunikacji, głównie tej elektronicznej. Zagłębione zostało zagadnienie Internetu jako środka bardzo szybkiej komunikacji oraz narzędzia pracy i źródła rozrywki. Poruszony został również temat zagrożeń, które niesie za sobą świat wirtualny. Uczestnicy wspólnie wypracowali wnioski, że filarem dla młodego człowieka są wartości i normy wpojone przez rodziców.

20181210_121943

To właśnie rodzice, a później nauczyciele powinni pokazywać dzieciom negatywne zjawiska związane z poruszaniem się po Internecie, ale nie zastąpią ich w obliczu podjęcia decyzji, która musi być poparta świadomością ich konsekwencji.

20181210_103422

„Korzystajmy z tego, co jest dobre, nie krzywdźmy innych, a granicą naszych poczynań niech będzie prawo.”- podsumowała dyskusję Pani Marzena Korzonek prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu. Dziękujemy wszystkim za aktywną dyskusję i zapraszamy za rok!

Pasek dostępności