Emblemat

„Cele Zrównoważonego Rozwoju” to hasło Tygodnia Edukacji Globalnej w tym roku. Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata!
W czasie trwania Tygodnia Edukacji Globalnej realizowaliśmy edukację ekologiczną dla najmłodszych. Prowadziliśmy lekcje związane z tą tematyką. Gościliśmy w przedszkolach, gdzie nasza akcja proekologiczna pt. „Segregacja odpadów” w formie zabawowo-edukacyjnej cieszyła się dużym zainteresowaniem.

kapturek1

W tym roku uczniowie klasy IA/G – Technik Analityk i Górnik: Paulina Kułak, Natalia Reichel, Paweł Krause pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Pompy, Barbary Paruzel, Katarzyny Mrowiec i Anny Hołomek odwiedzili Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Wodzisławiu Śl. oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 w Wodzisławiu Śl.

kapturek2
Pierwszą częścią spotkania było przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, w drugiej części przedszkolaki brały udział w zajęciach aktywizujących dotyczących segregacji odpadów – dzieci wrzucały śmieci do odpowiednich pojemników.

kapturek3

Kolejną atrakcją przygotowaną dla najmłodszych było rozwiązywanie krzyżówki zgodnej z tematyką spotkania. Przedszkolaki bardzo żywiołowo reagowały, dzieliły się swoją wiedzą na temat segregowania odpadów – dzieci wyraźnie wskazywały jak ważne jest dla nich dbanie o czyste środowisko. Podsumowaniem i nagrodą za wspólnie spędzony czas były odznaki zaprojektowane przez uczniów naszej szkoły „PCKZiU Segregują śmieci wszystkie grzeczne dzieci” odpadów„ oraz wspólna zabawa przeprowadzona przez naszych uczniów w rytm piosenki Majki Jeżowskiej pt. „Moja Planeta”.

Oznaka

Nawiązana współpraca będzie owocować następnymi akcjami. Celem naszych działań było również docieranie do osób dorosłych przez ich dzieci i wnuki. Wszystko to ma prowadzić do wzrostu odpowiedzialności społecznej za stan naszego środowiska i świadomości wagi problemu.
Przedszkole1

przedszkole2   przedszkole3

przedszkole4   przedszkole5

Pasek dostępności