logafilmik

Film PCKZiU zakwalifikował się do II etapu Konkursu „Śląski przegląd zawodów – 2018”.

Konkurs „Śląski przegląd zawodów – 2018” zorganizowany został przez Kuratorium Oświaty w Katowicach – jego celem jest upowszechnienie szkolnictwa zawodowego, a tym samym zwiększenie zainteresowania młodzieży kształceniem zawodowym. Pogłębienie wiadomości na temat oferty szkół kształcących w zawodzie oraz potrzeb i warunków oferowanych pracodawców na lokalnym rynku pracy. Niewątpliwym atutem konkursu jest praca nad przywróceniem prestiżu szkół kształcących w zawodzie. Konkursowi przypisano w tegorocznej edycji trzy kategorie: I. robotyka wokół nas II. festiwal mody i urody III. zdrowe żywienie to zdrowe pokolenie

Nasza szkoła brała udział w kategorii: robotyka wokół nas. Przygotowaliśmy film prezentujący naukę w zawodzie technik automatyk i technik mechatronik. Zaangażowali w to przedsięwzięcie uczniów, nauczycieli i lokalnych pracodawców, którzy oprócz realnego wsparcia dzielnie i z zapałem trzymali kciuki za powodzenie.

Wysiłek, praca nad koncepcją a następnie trud reżyserki przyniosły efekt – 11 maja PCKZiU znalazło się w trójce finalistów zaproszonych do drugiego etapu, który 7 czerwca odbędzie się w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Koszęcinie.

Impreza czerwcowa wpisuje się w Festiwal Zawodów, będący efektem współpracy Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach, Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach i Śląskiego Centrum Edukacji Regionalnej w Koszęcinie.

Pasek dostępności