DSC_0575 (1600x1071)

Patriotyzm jest wciąż aktualny, Polska jest wciąż żywa, pamięć wciąż potrzebna. Taka idea kierowała uczniami i nauczycielkami Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, kiedy wspólnie przygotowali spotkanie poetyckie ku czci stulecia odzyskania niepodległości.

Młodzież i nauczyciele naszej szkoły zorganizowali kolaż muzyczno-słowny połączony z prezentacją o tematyce: „Różne obrazy ojczyzny w kulturze”. Wszystko to, by godnie uczcić i jeszcze raz przypomnieć o 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

DSC_0569 (1600x1071) DSC_0588 (1600x1071)

Prezentujący się uczniowie wykorzystali różnorodne teksty literackie oddające ducha polskiego patriotyzmu, przywodzące wspomnienie ważkich wydarzeń historycznych i będące nieustannie dla Polaków symbolem idei państwowych. Były to m.in.: pieśni „Bogurodzica ” i „Rota”, utwór I. Krasickiego „Hymn do miłości ojczyzny”, utwory romantyków: Mickiewicza, Słowackiego, Norwida, teksty o tematyce wojennej Baczyńskiego, Szczepańskiego, Staffa, piosenki „Dziewczyna z granatem”, '”Czerwone maki na Monte Cassino”, wiersze Wisławy Szymborskiej, czy „Żeby Polska była Polską” J. Pietrzaka i „Polska” A. Słonimskiego.

DSC_0599 (1600x1071)

Spotkanie przygotowali uczniowie klas: I G/M, III MT, I A oraz nauczycielki: A. Rymer, A. Kajzerek, K. Mrowiec, B. Paruzel.

Pasek dostępności