DSC_0155

13 kwietnia 2018 r. odbył się finał IV Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej i BHP, którego organizatorem był Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, a patronat nad nim objęła Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim.

DSC_0119

Konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych z terenu Powiatu Wodzisławskiego. Impreza miała na celu sprawdzenie wiedzy z zakresu mechanicznego, motoryzacyjnego, elektryczno-elektronicznego, budowlanego, informatycznego, a przede wszystkim BHP.

DSC_0122

Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Pierwszy to eliminacje szkolne uczniów i słuchaczy przeprowadzane na platformie e-learningowej Moodle Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim. W eliminacjach wzięło udział ponad 170 uczestników, a 10 najlepszych zakwalifikowało się do ścisłego finału.

DSC_0124

Drugi etap konkursu miał formę programu telewizyjnego „1 z 10”, a nad prawidłowością przebiegu całej imprezy czuwała komisja ekspertów. Zwycięzcą konkursu został Rafał Herok słuchacz kwalifikacyjnego kursu zawodowego z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Drugie miejsce zajął uczeń Jakub Celary z Zespołu Szkół Ekonomicznych a trzecie miejsce zajęła uczennica Wiktoria Bartosik z Zespołu Szkół Technicznych.

DSC_0156

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy!

Pasek dostępności