P1270636

W dzisiejszym dniu w naszej szkole odbyła się debata, prowadzona metodą kuli śnieżnej nad przyczynami tak niskiej jakości powietrza w naszym regionie i jednocześnie poświęcona poszukiwaniu rozwiązań tego stanu rzeczy. Uczniowie różnych klas mierzyli się z następującymi pytaniami:

  • Dlaczego powietrze w naszym regionie jest zanieczyszczone?
  • Dlaczego smo(k)ga należy zwalczać?
  • Co mogę zrobić dla czystego powietrza?

    P1270674

Pomysł międzyklasowej wymiany doświadczeń i koncepcji potraktowaliśmy jako narzędzie do wzajemnej inspiracji, rozwijania postawy obywatelskiej i integracji uczniów naszej szkoły – podkreśla Pani Małgorzata Pompa, jedna z organizatorek dzisiejszego przedsięwzięcia. Jednocześnie Pani Ania Hołomek, odpowiedzialna za całokształt działań proekologicznych prowadzonych w ramach akcji „Nie truj sąsiada!” podziękowała wszystkim uczniom i nauczycielom za tak entuzjastyczne i liczne zaangażowanie w finiszującej już akcji.

P1270677

Pasek dostępności