Pierwsze dni listopada upłynęły dla 2 uczniów kształcących się w zawodzie technika mechatronika: Łukasza Swobody i Szymona Jony pod znakiem nauki programowania. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że zajęcia obejmujące podstawy tworzenia aplikacji na urządzenia mobilne spod znaku „nadgryzionego jabłka” odbywały się we Włoszech. A wszystko to dzięki realizacji w naszej szkole projektu Erasmus+ pod nazwą RoboIP.

IMG_0896

Nasi mechatronicy przed tydzień zdobywali wiedzę z zakresu wykorzystania języka Swift. – Początkowo prowadząca szkolenie wykorzystała do nauki programowania iPady i aplikację Swift Playgrounds. Pod koniec 2 dnia niemal wszyscy uczestnicy kursu zaczęli już wykorzystywać środowisko Xcode, które pozwala już na tworzenie pełnowartościowych aplikacji zarówno dla iOS jak i macOS – podsumowuje szkolenie opiekun uczniów i koordynator projektu Mirosław Michalewski.

IMG_0893Poza naszymi uczniami w kursie uczestniczyli także przedstawiciele szkół z Turcji i Włoch a zajęcia odbywały się w pracowni komputerowej naszego partnera w projekcie. Samo szkolenie dało okazję do zawarcia nowych znajomości, poznania kultury, kuchni i historii Włoch, zwiedzenia interesujących miejsc w Genui, Mediolanie i Cinque Terre.

IMG_0871Kolejne spotkanie partnerów w projekcie odbędzie się już 5 grudnia w naszej szkole. Na szkoleniu z zakresu obsługi robotów Kuka pojawią się nauczyciele i uczniowie z Włoch, Turcji i Portugalii.

Pełna galeria zdjęć z tego szkolenia znajduje się na naszym profilu Facebook’owym. Zapraszamy

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”58″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Pasek dostępności