DSC_0223(1)[1] (1500x1125)
19 września uczennice i uczniowie klas III A i IV A/H uczący się w zawodzie technik analityk, wzięli udział w wycieczce zawodowej, której celem było uczestnictwo w cyklu warsztatów z biologii i mikrobiologii.

Gospodarzem przedsięwzięcia była Akademia Techniczno – Humanistyczna w Bielsku – Białej, jej pracownicy naukowi pozwolili naszym uczniom poznać budowę i zasady pracy mikroskopu elektronowego, który ma możliwość powiększenia obrazu nawet kilkaset tysięcy razy.

Na zajęciach z monitoringu biologicznego, uczestnicy przygotowywali i obserwowali pod mikroskopem preparaty z organizmami, które są żywymi wskaźnikami czystości wód.

DSC_0221(1)[1] (1500x1125)

Bardzo ciekawe były również warsztaty zatytułowane „Zobaczyć własne DNA”. Każdy z biorących udział samodzielnie wykonał ekstrakcję nici swojego DNA i mógł ją zabrać do domu w specjalnie przeznaczone do tego fiolce.

Niezwykle cenne okazały się również być zajęcia w pracowni mikrobiologicznej. Uczniowie zapoznali się ze stosowanym tam sprzętem i podstawowymi operacjami wykonywanymi w takim miejscu. Pod okiem fachowca wybarwiali preparat bakteryjny i obserwowali efekty pracy pod mikroskopem.

DSC_0217(1)[2] (1313x1500)

Tym oto sposobem nasi uczniowie zdołali poszerzyć swoją wiedzę i wzbogacić doświadczenie, o udział w akademickich warsztatach organizowanych przez beskidzką uczelnię.

Pasek dostępności