dav

O możliwościach i szansach rozwoju nauczycieli i uczniów Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim

Do tej pory PCKZiU słynęło z promowania i upowszechniania drukarek 3D. Korzystali z tego zarówno nauczyciele jak i uczniowie, doskonaląc swoje umiejętności i rozwijając wiedzę w tym zakresie. Wartość jaką daje druk 3D, trafiła również do społeczności lokalnej Wodzisławia Śląskiego.

Przyszedł jednak czas na nowe, zgodnie zresztą z chińskim porzekadłem uczeń powtarza, mistrz odkrywa. Nasi uczniowie pretendując do poziomu eksperckiego, szkolili się w obsłudze, sterowaniu i programowaniu robota NAO, który niebawem będzie elementem wyposażenia tej nowoczesnej szkoły.

dav

Jednocześnie z pomocą przychodzą im nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy aktualnie nabywają wiedzy i doświadczenia na zaawansowanym szkoleniu z programowania NAO dla nauczycieli. W ramach projektu Erasmus+  RoboIP Dominik Pączkowski i Aleksander Tlołka przebywają w portugalskim Obidos, gdzie w parku technologicznym OBITEC, pod okiem certyfikowanych trenerów NAO z włoskiej Scuola di Robotica szlifują umiejętności programowania robota NAO.

dav

sdr

dav

dav

Wszystko to jest zapowiedzią intensywnego rozwoju kadry nauczycieli i społeczności uczniów PCKZiU, jest również dowodem na to, że edukacji obca stagnacja i bylejakość, dobrej edukacji oczywiście!

Pasek dostępności