DSC_0394 (1400x931)

Ostatnie dwa tygodnie maja w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim upływają pod znakiem kreatywności, innowacyjności oraz rywalizacji w wykonaniu praktycznych zadaniach związanych z kształceniem zawodowym.

Pierwszy z konkursów polegał  na napisaniu oprogramowania w Snap! dla zestawu edukacyjnego firmy POL-EKO Aparatura opartego o platformę Arduino. Konkurs został objęty patronatem firmy Pol-Eko Aparatura, a nagrodą był płatny wakacyjny staż w Dziale Technicznym firmy. W finale konkursu zmierzyli się uczniowie z dwóch wodzisławskich techników wchodzących w skład PCKZiU oraz ZST. Konkurs wygrał uczeń technikum Nr 1 im. Piastów Śląskich  Daniel Gorzolnik, który kształci się  klasie drugiej w zawodzie technik mechatronik. W tym miejscu warto dodać, że to już trzeci niebagatelny sukces Daniela w tym roku szkolnym.

Drugi konkurs polegał na zaprojektowaniu i wykonaniu na frezarce CNC logo swojej firmy. Ten konkurs skierowany był dla uczniów klas zasadniczych szkół zawodowych, a patronatem objęła go firma BAROSZ GWIMET, która ufundowała płatny wakacyjny staż w firmie. W finale zmierzyli się uczniowie klasy drugiej i trzeciej kształcący się w zawodzie operator obrabiarek skrawających. Laureatem konkursu został Michał Sitko – uczeń  klasy drugiej Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 3 im. Piastów Śląskich.

W tym miejscu warto dodać, że wszyscy uczestnicy zadania praktyczne wykonali w nowoczesnych pracowniach Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”43″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”25″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Pasek dostępności