DSC_0537

W ramach tegorocznego Dnia Przedsiębiorczości odbyła się VI już edycja Konkursu z Przedsiębiorczości, w którym uczestniczyli przedstawiciele zarówno szkoły młodzieżowej jak i dla dorosłych, którzy mogli odświeżyć swoją wiedzę z zakresu przedsiębiorczości oraz bieżących wydarzeń gospodarczych, społecznych i ekonomicznych. W tym roku uczestnicy zmierzyli się m. in. z pytaniami z podatków, ubezpieczeń czy formularzami podatkowymi. Ponadto pytania dotyczyły instytucji związanych z przedsiębiorczością oraz zasad prowadzenia działalności. Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy ogólnej z przedsiębiorczości oraz musieli wykazać się m.in. znajomością walut czy stawek podatkowych.

DSC_0538

Jak zwykle rywalizacja w konkursie była emocjonująca ale prowadzona zgodnie z zasadami fair play. Najlepszym zespołem okazali się słuchacze z IVR, kolejne miejsca na podium zdobyli uczniowie drugie IIH/K oraz trzecie IIMT. Wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Na zakończenie konkursu wszystkie drużyny otrzymały cenne nagrody .

DSC_0541

Dziękujemy za udział przedstawicieli poszczególnych klas w konkursie oraz bardzo wysoki poziom uczestników konkursu. Warto dodać, że postawy przedsiębiorcze to obecnie cechy najbardziej poszukiwane na zmieniającym się rynku pracy. Wiedza z przedsiębiorczości być może zaowocuje w przyszłości, kiedy uczniowie i słuchacze będą podejmować kolejne kroki zawodowe. Konkurs jest przykładem tego, że w naszej szkole uczeń i słuchacz ma szerokie możliwości rozwoju, a szkoła kładzie nacisk na postawy ważne w przyszłej pracy zawodowej.

DSC_0550

DSC_0545

Nagrody w Konkursie z Przedsiębiorczości zostały ufundowane przez wodzisławską firmę AGRO-Wodzisław sp. z o.o., sp. k. producenta galaretek, budyni i kisieli, dań gotowych oraz produktów zbożowych nowej generacji PESSO, Śląskie Centrum Przedsiębiorczości, Prevac  sp. z o.o. oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Pasek dostępności