20170407_075731843_iOS (1400x1050)

Autyzm sprawia, że świat osób nim dotkniętych jest światem zamkniętym, niegotowym na obce dźwięki, kolory, różnorodność bodźców. Zadaniem nas – osób zdrowych jest oswoić tę rzeczywistość, jak dalece jest to możliwe, bez krzywdy dla dziecka, bez sprawiania bólu, za to z szacunkiem, radością i zrozumieniem. Nikt, absolutnie nikt, nie chce być samotny, nawet jeśli odwraca głowę!

Uczniowie i nauczyciele Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w ramach obchodów Dnia Świadomości Autyzmu zaprosili do naszej szkoły dzieci i młodzież Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim. W atmosferze wspólnej zabawy nasi goście zostali wprowadzenie w świat programowania, robotyki i informatyki. Dzięki dojrzałości i świadomości młodzieży Technikum Nr 1 im. Piatów Śląskich udało się połączyć dobrą zabawę ze sporą dawką wiedzy i umiejętności praktycznych. Uczniom ZPSWR zaprezentowaliśmy pokaz robotów, możliwości druku 3d, różnorodność naszych szkolnych pracowni.

Najważniejsze w tym spotkaniu był fakt, że nikt nie był samotny: nasi uczniowie wiele nauczyli się o potrzebach osób dotkniętych autyzmem, wiele dowiedzieli się o sobie, o swoich możliwościach, o swojej gotowości do pomocy i działania, z kolei nasi goście oprócz wiedzy i umiejętności, obdarzeni zostali uwagą, szacunkiem i uśmiechem młodych mieszkańców regionu. Niebieski to naprawdę piękny kolor!

Autyzm sprawia, że świat osób nim dotkniętych jest światem zamkniętym, niegotowym na obce dźwięki, kolory, różnorodność…

Opublikowany przez PCKZiU Wodzisław Śl na 10 kwietnia 2017

Pasek dostępności