20170321_105621

21 marca w naszej szkole celebrowaliśmy zdrowy, pierwszy dzień wiosny! Co znaczy, że zdrowy? To znaczy, że uczniowie i nauczyciele przygotowali pełnowartościowe posiłki, którymi mogła poczęstować się cała społeczność szkolna. Wiosenny stół zachęcał owocowymi koktajlami, niskokalorycznymi ciastami, sałatkami i mnóstwem różności, które wabiły oko i podniebienie. W tym roku, jako patrona Szkolnego Dnia Zdrowej Żywności uczyniliśmy smaczny, soczysty, zdrowy OWOC.

Odwiedziła nas również Pani dietetyk, która podzieliła się z nami cenną wiedza na temat zdrowego, zbilansowanego jadłospisu, mogliśmy podjąć wyzwanie pod hasłem „waga i ja”. Pomocą profilaktyczną służyła również pielęgniarka szkolna, która mierzyła nam ciśnienie i poziom cukru.

Jednocześnie uczniowie zyskali wiedzę ratująca życie. Dosłownie! Nauczyciel historii wraz z uczniami zaprezentowali praktyczne zasady udzielania pierwszej pomocy. Ta najważniejsza umiejętność jaką powinniśmy dysponować, to umiejętność przywracania oddechu.

Nauczyciele wychowania fizycznego wraz z uczniami zorganizowali turniej siatkówki dla klasy drugich. I tu koniecznie trzeba wspomnieć o najlepszych: pierwsze miejsce zajęła klasa 2 MT, drugie – klasa 2 O, trzecie – 2ET i czwarte wywalczyła klasa 2HK. Tym sposobem aktywnie i z energią otworzył się przed nami potencjał kalendarzowej wiosny!

21 marca w naszej szkole celebrowaliśmy zdrowy, pierwszy dzień wiosny! Co znaczy, że zdrowy? To znaczy, że uczniowie i…

Opublikowany przez PCKZiU Wodzisław Śl na 22 marca 2017

Pasek dostępności