Niektórzy lubią poezję
Niektórzy –
czyli nie wszyscy.
Nawet nie większość wszystkich, ale mniejszość.
Nie licząc szkól, gdzie się musi…
Wisława Szymborska

W.p1 (1400x937)

3 marca 2017r. w auli szkolnej odbył się wieczór poetycki poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej, na który zaproszeni zostali słuchacze klas Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w PCKZiU wraz z nauczycielami. Przed, jak się okazało, tak wspaniałą publicznością wystąpili uczniowie szkół dziennych: Technikum Nr 1 im. Piastów Śląskich i Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3 im. Piastów Śląskich: Paulina Osojca, Patrycja Sosna, Paweł Pustelnik, Bartłomiej Sławik, Marek Pukowiec i Dawid Forycki, co świadczy o wspaniałej integracji uczniów i słuchaczy w naszej szkole.

Wp2 (1400x937)

W świat twórczości pierwszej damy polskiej poezji młodzież wprowadzała widzów w bardzo nietypowy sposób. Zaczęło się od spotkania przyjaciół wybierających się do kina. Zamiast obejrzenia filmu postanowili pomóc koleżance w uporządkowaniu pokoju po zmarłej babci, która jak się okazało, uwielbiała poezję Wisławy Szymborskiej. Rozmowy młodych ludzi podczas sprzątania mieszkania dotyczyły różnych kwestii, były one przeplatane prezentacją multimedialną na temat życia i twórczości Szymborskiej, wywiadami i filmami związanymi z postacią poetki. Była to jednocześnie  podróż po światach, myślach i humorach noblistki. Uczestnicy wieczoru mogli się dowiedzieć, dlaczego poetka uwielbiała kicz, kto był jej ulubionym aktorem i co ją łączyło z Andrzejem Gołotą.

wp5 (937x1400)

Refleksyjny nastrój spotkania został spotęgowany pięknym głosem uczniów czytających wybrane wiersze W. Szymborskiej, a także odczytane przez samą autorkę. Młodzi artyści wykazali się talentem artystycznym i wielkim zaangażowaniem. O estetyczne doznania scenograficzne zadbały nauczycielki PCKZiU.

wp6 (1400x937)

Licealiści w kawiarnianej scenerii, przy ciastku i kawie mogli się przekonać, że niektórzy lubią poezję, nie tylko dlatego, że się musi, bo się chodzi do szkoły…

Pasek dostępności