1 marca 2017r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Regionie.

Konkurs wiedzy o Regionie 3 (1400x931)

Celem imprezy było zainteresowanie młodzieży najbliższą okolicą i jej turystycznymi walorami, poznanie ciekawych miejsc i zakątków naszego miasta i regionu, poznanie historii najbliższej okolicy i zabytkowych budowli, a także zwrócenie uwagi na atrakcyjność regionu i niezwykle interesujące wydarzenia.

Konkurs Wiedzy o Regionie 2 (1400x931)

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym – eliminacjach brało udział 40 uczniów Technikum Nr 1 im. Piastów Śląskich i Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3 im. Piastów Śląskich. Do drugiego etapu przeszło 5 najlepszych zespołów, które rywalizowały o zwycięstwo. W finale drużyny odpowiadały na pytania dotyczące Wodzisławia Śląskiego, które w tym roku obchodzi 760 rocznicę powstania. Finał składał się z 9 konkurencji, w trakcie których uczestnicy wykazywali się znajomością naszego regionu, jego zabytków i postaci z nim związanych, a także umiejętnością posługiwania się gwarą. Uczniowie w trakcie rywalizacji wykazali się też kreatywnością i wielkim zaangażowaniem.

Konkurs Wiedzy o Regionie (1400x931)

Wyniki Szkolnego Konkursu wiedzy o regionie:

I miejsce – Kubica Łukasz i Glenc Kamil kl. IV G

II miejsce – Mika Bartosz i Magiera Bartosz z kl. IV ET

III miejsce – Kühn Szymon i Paździor Szymon z kl. IV G.

Konkurs zakończył się wręczeniem pamiątkowych dyplomów i upominków dla zwycięzców, stanowił ciekawą lekcję ugruntowania poczucia tożsamości regionalnej i narodowej oraz  poszerzenia wiedzy uczniów o dziedzictwie kulturowym regionu.

Pasek dostępności