P2250148

W minioną sobotę w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śl. odbył się dzień zdrowej żywności. W ramach działań słuchacze szkoły policealnej kształcący się w zawodzie technik usług kosmetycznych, technik rachunkowości oraz słuchacze Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych  spotkali się z dietetyczką Natur House z Wodzisławia Śląskiego, gdzie m. in. zaprezentowane został prawidłowe zasady zdrowego odżywania, jak również omówiona został nowa piramida zdrowego żywienia.

P2250154

Pani dietetyk podkreślała, jak ważne są regularne posiłki i zjedzenie śniadania. Równie ważne jest picie wody. Prelekcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem słuchaczy, czego dowodem były liczne pytania do naszych gości z dziedziny dietetyki. Bardzo serdecznie dziękujemy za wizytę w naszej szkole i ciekawą prelekcję.

P2250153

P2250151

Ponadto odbył się Konkurs o zdrowej żywności z atrakcyjnymi nagrodami, gdzie słuchacze w dwuosobowych drużynach wykazali się bardzo dużą wiedzą z zakresu zdrowego i prawidłowego odżywiania.  Ponadto słuchacze musieli m.in. uszeregować owoce, które dostali na talerzach pod względem ilości kalorii. Zwycięzcami konkursu okazali się słuchacze Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych semestru IV LOa. Nagrody w konkursie ufundowane zostały przez Agro Wodzisław sp. z oo, s.k.,  Prevac sp. z oo. oraz Natur House z Wodzisławia Śląskiego, za co serdecznie dziękujemy.

P2250159

Pasek dostępności