kino (1400x787)

Rozważania tegorocznych maturzystów Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych na temat wyborów związanych z egzaminem maturalnym z języka polskiego

Czy we współczesnym świecie amerykański musical może podobać się młodemu odbiorcy?

– Na to pytanie odpowiedzi udzielali tegoroczni maturzyści Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w PCKZiU – kl. III LOw po wspólnym obejrzeniu w kinie Cinema City w Rybniku filmu pt. La La Land, który zdobył w tym roku aż 14 nominacji do Oscara. Obraz  Damiena Chazelle’a dostał już m.in. siedem Złotych Globów i pięć nagród BAFTA.

W ramach lekcji w jednej z rybnickich kawiarni słuchacze kl. III LOw brali także udział w dyskusji na temat musicalu, wyrażali swoją opinię o poznanym tekście kultury. Przedmiotem rozmów była także polska i światowa kinematografia. Ta niezwykła lekcja stanowiła przygotowanie młodych ludzi do świadomego odbioru obrazu filmowego i dokonywania właściwych ocen i wyborów, inspirowała do rozwoju indywidualnej erudycji, stymulowała do samokształcenia.

Może film La La Land posłuży także maturzystom na maturze jako tekst kultury podejmujący wiele motywów jakże uniwersalnych w naszej współczesnej rzeczywistości?

Pasek dostępności