IMG_01009 analityków i 6 elektryków W ramach projektu Erasmus + zdobywało cenne doświadczenie zawodowe w Bradze. Był to już 5 wyjazd uczniów naszej szkoły do tego trzeciego pod względem wielkości miasta w Portugalii.

IMG_9497
Wyjazd do Bragi rozpoczął się od… zwiedzania Lizbony i Porto. –  Siatka połączeń lotniczych i ceny biletów stworzyły nam okazję, z której nie mogliśmy nie skorzystać. Przez dwa dni zobaczyliśmy najważniejsze miejsca w stolicy i Porto – wyjaśnia koordynator projektu Miroslaw Michalewski.Wystarczy wspomnieć , że w tym czasie przeszliśmy po obu miastach ok. 35 km – dodaje opiekun grupy. 

IMG_2998

W Bradze uczniowie odbyli spotkania z pracownikami BragaMOB, pracodawcami oraz opiekunami w firmach. Analitycy pracowali w laboratoriach A2 i LabMinho, w których praktyki odbywały się w poprzednich latach. Dodatkowym miejscem była firma zajmująca się analizą produktów spożywczych a konkretnie mięsa. Do zadań elektryków należał  przede wszystkim montaż instalacji elektrycznych. 

IMG_9467

Poza pracą BragaMob zorganizowała dla naszych uczniów program kulturowy. Odwiedziliśmy centrum Bragi, sanktuaria Bom Jesus i Sameiro. Dodatkowym atutem była wycieczka do pobliskiego Guimaraes –  miejsca gdzie narodziła się Portugalia, pierwszej stolicy kraju. Niestety rzęsisty deszcz uprzykrzył nam zwiedzanie. Dużo lepszą pogodę mieliśmy podczas wizyty w Viana do Castelo –  piękny widok z sanktuarium Pena, spacer urokliwymi uliczkami, tradycyjna francesinha i kąpiel w oceanie, która do najprzyjemniejszych nie należała ze względu na silny wiatr to główne atrakcje tego dnia. 

IMG_9631

Przyszłym roku szkolnym na praktyki do Bragi znów pojadą uczniowie kształcących się w zawodzie technik analityk oraz technik mechanik.

Zapraszamy do obszernej Galerii zdjęć z tego wyjazdu na fanpage’u projektu.

Projekt „Praktyka w Europie – atutem na Śląsku” realizowany jest w ramach programu Erasmus+ w sektorze Kształcenie i szkolenie zawodowe Akcja 1 – Mobilność uczniów i kadry kształcenia zawodowego.

IMG_9631

IMG_9933

Ta strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Dowiedz się więcej

Od 22 marca 2013 roku obowiązują przepisy art. 173 ustawy „Prawo telekomunikacyjne", które zobowiązują do poinformowania o możliwości rezygnacji z zapisywania danych w plikach przeglądarki.
Strony PCKZiU wykorzystują ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu.
Stosowane przez nas pliki typu cookies umożliwiają:
* dostosowanie stron do potrzeb użytkowników,
* tworzenie statystyk oglądalności,
* utrzymanie sesji użytkownika (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi przy przejściu na kolejną stronę ponownie wpisywać loginu i hasła.
Ten mechanizm można wyłączyć w dowolnym momencie w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeśli użytkownik nie zgadza się na zapisywanie tych danych to prosimy o zmianę ustawień przeglądarki bądź opuszczenie serwisów.
W celu usprawnienia działania serwisów, na dysku twardym komputera użytkownika mogą być zapisywane pliki tekstowe, tzw. ciasteczka (cookies). Przykładowe ciasteczka i ich wykorzystanie w portalu:
* ciasteczka służące do określenia statystyk popularności stron, ilości odwiedzin i rozkładu odwiedzin w czasie,
* ciasteczka ustawiane przez serwer aplikacyjny przyznawane przy pierwszej wizycie na stronie a usuwane bądź po pewnym czasie braku aktywności bądź w wyniku zakończenia ustalonej czynności na stronie np. opuszczenie strony, zamknięcie przeglądarki, wylogowanie (SESSIONID),
* ciasteczka używane do zapamiętania ustawień lub używane w systemach głosowania.
Dane gromadzone w ciasteczkach są wykorzystywane do celów administrowania i monitoringu.
Jak zablokować ciasteczka? Użytkownik może zdecydować o zapisywaniu bądź nie ciasteczek w ustawieniach przeglądarki: * w przeglądarce Firefox: Opcje / Prywatność * w przeglądarce Chrome: Ustawienia / Ustawienia zaawansowane / Prywatność / Ustawienia treści * w przeglądarce Internet Explorer: Narzędzia / Opcje internetowe / Prywatność (pozwala wybrać różne poziomy ochrony) / Zaawansowane * w przeglądarce Opera: Preferencje / Zaawansowane / Ciasteczka W każdej przeglądarce ustawienia ciasteczek ustawia się osobno.

Zamknij