Emblemat

„Cele Zrównoważonego Rozwoju” to hasło Tygodnia Edukacji Globalnej w tym roku. Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata!
W czasie trwania Tygodnia Edukacji Globalnej realizowaliśmy edukację ekologiczną dla najmłodszych. Prowadziliśmy lekcje związane z tą tematyką. Gościliśmy w przedszkolach, gdzie nasza akcja proekologiczna pt. „Segregacja odpadów” w formie zabawowo-edukacyjnej cieszyła się dużym zainteresowaniem.

kapturek1

W tym roku uczniowie klasy IA/G – Technik Analityk i Górnik: Paulina Kułak, Natalia Reichel, Paweł Krause pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Pompy, Barbary Paruzel, Katarzyny Mrowiec i Anny Hołomek odwiedzili Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Wodzisławiu Śl. oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 w Wodzisławiu Śl.

kapturek2
Pierwszą częścią spotkania było przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, w drugiej części przedszkolaki brały udział w zajęciach aktywizujących dotyczących segregacji odpadów – dzieci wrzucały śmieci do odpowiednich pojemników.

kapturek3

Kolejną atrakcją przygotowaną dla najmłodszych było rozwiązywanie krzyżówki zgodnej z tematyką spotkania. Przedszkolaki bardzo żywiołowo reagowały, dzieliły się swoją wiedzą na temat segregowania odpadów – dzieci wyraźnie wskazywały jak ważne jest dla nich dbanie o czyste środowisko. Podsumowaniem i nagrodą za wspólnie spędzony czas były odznaki zaprojektowane przez uczniów naszej szkoły „PCKZiU Segregują śmieci wszystkie grzeczne dzieci” odpadów„ oraz wspólna zabawa przeprowadzona przez naszych uczniów w rytm piosenki Majki Jeżowskiej pt. „Moja Planeta”.

Oznaka

Nawiązana współpraca będzie owocować następnymi akcjami. Celem naszych działań było również docieranie do osób dorosłych przez ich dzieci i wnuki. Wszystko to ma prowadzić do wzrostu odpowiedzialności społecznej za stan naszego środowiska i świadomości wagi problemu.
Przedszkole1

przedszkole2   przedszkole3

przedszkole4   przedszkole5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Dowiedz się więcej

Od 22 marca 2013 roku obowiązują przepisy art. 173 ustawy „Prawo telekomunikacyjne", które zobowiązują do poinformowania o możliwości rezygnacji z zapisywania danych w plikach przeglądarki.
Strony PCKZiU wykorzystują ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu.
Stosowane przez nas pliki typu cookies umożliwiają:
* dostosowanie stron do potrzeb użytkowników,
* tworzenie statystyk oglądalności,
* utrzymanie sesji użytkownika (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi przy przejściu na kolejną stronę ponownie wpisywać loginu i hasła.
Ten mechanizm można wyłączyć w dowolnym momencie w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeśli użytkownik nie zgadza się na zapisywanie tych danych to prosimy o zmianę ustawień przeglądarki bądź opuszczenie serwisów.
W celu usprawnienia działania serwisów, na dysku twardym komputera użytkownika mogą być zapisywane pliki tekstowe, tzw. ciasteczka (cookies). Przykładowe ciasteczka i ich wykorzystanie w portalu:
* ciasteczka służące do określenia statystyk popularności stron, ilości odwiedzin i rozkładu odwiedzin w czasie,
* ciasteczka ustawiane przez serwer aplikacyjny przyznawane przy pierwszej wizycie na stronie a usuwane bądź po pewnym czasie braku aktywności bądź w wyniku zakończenia ustalonej czynności na stronie np. opuszczenie strony, zamknięcie przeglądarki, wylogowanie (SESSIONID),
* ciasteczka używane do zapamiętania ustawień lub używane w systemach głosowania.
Dane gromadzone w ciasteczkach są wykorzystywane do celów administrowania i monitoringu.
Jak zablokować ciasteczka? Użytkownik może zdecydować o zapisywaniu bądź nie ciasteczek w ustawieniach przeglądarki: * w przeglądarce Firefox: Opcje / Prywatność * w przeglądarce Chrome: Ustawienia / Ustawienia zaawansowane / Prywatność / Ustawienia treści * w przeglądarce Internet Explorer: Narzędzia / Opcje internetowe / Prywatność (pozwala wybrać różne poziomy ochrony) / Zaawansowane * w przeglądarce Opera: Preferencje / Zaawansowane / Ciasteczka W każdej przeglądarce ustawienia ciasteczek ustawia się osobno.

Zamknij